Koszt szkolenia BHP

Szkolenie BHP jest wymagane prawie na każdym stanowisku pracy. Wielu pracodawców finansuje taki kurs pracownikom, którzy rozpoczynają u nich pracę i to już pierwszego dnia. Ile kosztuje takie szkolenie, gdybyśmy chcieli zapisać się na własną rękę? Odpowiedź poniżej.

Szkolenie wstępne ogólne – gdzie się odbywają?

Takie szkolenia BHP organizowane są obecnie w wielu polskich miastach. Co ciekawe, niektóre portale stworzyły nawet szkolenia z BHP online, na których szkoleniowcy łączą się za pomocą różnych środków komunikacji z kursantami i w ten sposób wykładają im krok po kroku dany materiał. Większość osób jednak preferuje pierwszą opcję i woli zapisać się na szkolenie „na żywo”, które przeważnie trwa od 1 do 2 dni i kończy się otrzymaniem przez uczestnika specjalnego certyfikatu.

Jak to wygląda cenowo?

Koszt takiego szkolenia BHP to naprawdę nieduży wydatek. Jeżeli zapisujemy się na kurs organizowany przez konkretną firmę w dużym gronie – zazwyczaj nasz udział będzie kosztował od 50 do 150 zł. W przypadku, gdy potrzebujemy otrzymać certyfikat na już i chcemy wziąć udział w szkoleniu indywidualnym w określonym przez nas terminie – wówczas cena takiego szkolenia może się wahać pomiędzy 150 zł, a 250 zł (w zależności od firmy, która takie szkolenia organizuje oraz miejsca i czasu, w jakim ono się odbywa).